Regionaal- ja põllumajandusminister Piret Hartman (SDE) kirjutab vastuseks Äripäeva juhtkirjale, et tema juhitav ministeerium küll analüüsib Eesti Posti börsi kaudu erastamist, kuid see ei juhtu enne 2026. aastat.
- Regionaal- ja põllumajandusminister Piret Hartman (SDE). Foto: Liis Treimann
Eesti Postil kui ettevõttel on suur potentsiaal, kuid lisaks äriliste võimaluste edasiarendamisele, on riigi seisukohalt kõige olulisem viia ellu avalikke teenuseid. Selleks on universaalse postiteenuse osutamine järjepidevalt, kvaliteetselt ja taskukohase tasu eest.
Olen rahul ettevõtte olemasolevate tulemustega. 1. augusti seisuga oli Eesti Postil 44 postkontorit, 368 pakiautomaati ja 50 postipunkti. Maapiirkonnas osutatakse teenust ka personaalse postiteenuse kaudu. Mul on hea meel, et ettevõte on rakendanud strateegiat, mis võimaldab täita riigile seatud kohustusi.
Ja viimane on regionaalse arengu seisukohalt ülioluline. Eesti Posti nõukogu toimib läbipaistvalt ja efektiivselt. See koosneb laia kompetentsi pagasiga ekspertidest, kelle juhtimisel on ettevõte oluliselt laienenud ja arenenud.
Loomulikult võime öelda, et teatud regionaalsete aspektide koha pealt on ehk muudatused olnud valusalt tuntavad, kuid samas on rakendatud ka alternatiive, mis toimivad, kuid kindlasti vajavad harjumist.
Tunnustan ka Eesti Posti kaubamärgi Omniva julgeid samme nii rahvusvahelistele turgudele sisenemise kui ka innovatsiooni juurutamise eest – näiteks posti külmkastid ja uuenduslikud juurdepääsupunktid.
Kaalume võimalusi
Seotud lood
Omniva peab olema börsiks valmis järgmiseks aastaks, ütles ettevõtte juht Mart Mägi. Minister selles nii kindel ei ole.
Aasta alguses Boltist ootamatult lahkunud Signe Kukin sai Omniva finantsjuhiks ja juhatuse liikmeks.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.