Isiklikul tasandil ei jätnud viimaste aastate otsuste jada mulle muud valikut kui Reformierakonnast välja astuda, viimane piisk karikas oli kasumimaksuga lõppenud maksufestival, kirjutab Michelini tunnustusega Lahepere Villa perenaine Helen Vihtol.
- Lahepere Villa perenaine Helen Vihtol. Foto: Äripäev
Olen olnud Reformierakonna valija algusest peale, liige ka juba üsna pikka aega, aga see pole enam see erakond, kelle poolt ka viimati enda hääle andsin. Olen alati pigem valinud maailmavaadet, põhimõtteid, kuid tänaseks on Eesti ettevõtluskeskkond nii ettevõtjavaenulikuks muutunud, et muud valikut nagu ei olnudki. Puudub igasugune pikem eesmärk, plaan, kuhu ja milliseks meie riik peaks arenema. On selge, et ainult sõjahirm ja halbade varasemate otsuste täitmine ei saa olla edasiviivaks jõuks. Täpsustan, et saan rääkida ainult enda, külalislahkuse sektori väikeettevõtja suunalt lähtudes.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vähem vingumist ja rohkem investeerimist, siis hakkab ka majandus lõpuks kasvama, ütles Eften Capitali juhatuse esimees Viljar Arakas majanduskonverentsil Äriplaan.
Oluliselt täiendatud!
Valitsus kehtestab kaitsekulude katteks ettevõtete kasumitele siiski maksu ja jätab sinnapaika ideed bilansimahu või palgafondi lisamaksustamisest.
"Enamik meie kliente ütlevad, et hind võiks olla isegi kõrgem. Kuid ma tajun, et tegelikult ei ole võimalik enam hinda tõsta," rääkis Lahepere Villa perenaine Helen Vihtol saates „Turismitund“.
Valitsuse narratiiv on vale, peame panustama majanduslangusest väljumisele, kirjutab Isamaa esimees Urmas Reinsalu.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.