Masinatööstuses on põhi peaaegu käes ja nüüd mõeldakse, kuidas siit edasi minna, aga kui valitsus ütleb, et saabunud on maksurahu, siis tegelikult erinevate tasude tõus täies tempos jätkub, kirjutab Eesti Masinatööstuse Liidu juht Andri Haran Äripäeva Infopanga masina- ja metallitööstuse aastaraportile antud kommentaaris.
- Masinatööstus ootab siseriiklikult stabiilsust majanduskeskkonnale, et saaks keskenduda oma äri arendamisele, eksporditurgude taastamisele ning kasvatamisele, rõhutab Andri Haran. Foto: Johanna Adojaan
Eesti masinatööstuse olukord on selles mõttes stabiilne, et põhi on peaaegu käes ja mõeldakse, kuidas siit nii lühikeses kui pikas plaanis edasi minna.
Olukorrast parema pildi saamiseks tegime ka küsitluse oma liikmete seas ning konkurentsitult olid kõige suuremad ees seisvad väljakutsed seotud nõudluse ja turgudega.
Mis seisus on metalli- ja masinatööstus? Infopanga aastaraporti ja turuülevaate leiad
SIIT.
Kas ja kus taastub nõudlus, kuidas olemasolevaid turge alles hoida ja uusi juurde leida ning mis on selleks vaja teha, et olla jätkuvalt konkurentsivõimeline. Siin on Masinatööstuse Liit alustanud ka oma ekspordiprogrammiga, et paremini toetada ekspordisuuna edendamisel oma liikmeid ja sektorit üldiselt.
Seotud lood
Eesti majanduse seis on märksa parem, kui oleme harjunud tunnistama, kuid investeeringute puudumine on juba avaldanud mõju eelarvele ja kasvupotentsiaalile. Võti võiks siin olla omavalitsuste taskus, kirjutab Utilitas Eesti juhatuse esimees Robert Kitt.
Sõnad on õiged, kuid neile peavad nüüd järgnema ka õiged ja majanduse arengut tagavad teod, hindavad ettevõtjad uue valitsuse sõnastatud lubadusi. Senisest paremat dialoogi ettevõtjatega värske majandusminister ka lubab.
Suurinvesteeringute toetustel ei ole eelarvele mingit mõju ning on pikas perspektiivis pigem positiivne, ütles majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo.
"Sellist vestlust ei ole mul varem ministritega olnud, et minister hakkab vaatama, kuidas investeeringuid Eestisse meelitama hakata,“ tunnustab Kai Realo tööandjate esindajana värske majandusministri Erkki Keldo plaani hakata töötama Eestisse välisinvesteeringute meelitamise nimel.
Tallinna Lennujaam tahab saavutada süsinikuneutraalsuse järgmisel ja kliimaneutraalsuse 2030. aastal. Neist viimane eesmärk on Tallinna Lennujaama finantsjuhi ja juhatuse liikme Anneli Turkini sõnul ambitsioonikas ja väljakutsuv, sest kõiki tehnoloogiaid selle saavutamiseks veel olemas ei ole.