Mihkel Nestor: Hiina utsitab majanduskasvu, aktsiaturud tõusevad
Hiina valitsus püüab alalhoidliku meelelaadiga rahvast rahakraanide avamisega tarbima meelitada. Need, kes sealsele väärtpaberiturule investeerinud, võivadki juba rõõmustada, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
“Kui siinmail kurdetakse, et tulud ei taha kuidagi kuludele järele jõuda, siis Hiina valitsus seisab silmitsi vastupidise probleemiga: sama perioodi vältel on tarbimine kasvanud vaid 70%,” kirjutab Mihkel Nestor. Foto: Erakogu
Ootustele mittevastav majanduskasv on sundinud Hiina taas majandust elavdama. Kui oodatud mõju reaalmajandusele avaldub pikema perioodil vältel, siis vähemalt aktsiaturule on need otsused elu sisse puhunud.
"Väikeinvestor võiks sellisest turust eemale hoida, sellepärast et ükskõik kuidas me Hiinat vaatame, seal on kommunistid. Kommunistid valetavad alati," ütles majandusanalüütik Peeter Koppel.
Uuest aastast plaanitakse Hiina elektriautodele Euroopa Liidu tollitariife. Aga mida see tegelikult tähendab? Mattias Goldmann Dagens Industris selgitab nii tarbijate kui tootjate seisukohti ning leiab, et osad hirmud on ülepaisutatud, osasid ohte ei tajuta ning levib üldse palju valearusaamu.
Kaubandussõda maailma suurmajanduste vahel jätkub, sest reedel kehtestas Euroopa Liit Saksamaa vastuseisust hoolimata Hiina elektriautodele uued ja kõrgemad imporditollid.
Hiinas on kinnisvaraturg kriisis, majandus vindumas ja börsid viimase kolme aasta jooksul oluliselt langenud, kuid lõpuks on Hiina kompartei tarbimise taastumist vaikselt toetama hakanud, rääkis LHV fondihaldur Mikk Taras.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.