Heleri Michalski: kuidas me naistega trammis kakluse ära hoidsime – näide koostööst
Konfliktid on koos töötamise ja olemise osa. Kas isegi need, kes räägivad agressiivsuse keeles, taltuvad tarkuse ja rahu jõu ees, arutleb Äripäeva kolumnist, kommunikatsiooniekspert ja tööelu kogemusnõustaja Heleri Michalski.
“Konfliktikeeristes tekib paratamatult küsimus, kas on veel võimalusi, et asju rahumeelselt lahendada. Kas võib olla nii, et kõik saavad lõpuks aru, kui nendega lugupidavalt rääkida ja põhjendada, et nende piiridest astuti üle,” küsib kolumnist Heleri Michalski. Foto: Marko Krusel
Kes tahab pealkirjas viidatud action’i kiirelt kätte saada, see võib kohe allapoole kerida, kuid järgnevalt tuleb peamiselt juttu koostööst.
Sõprade ja vaenlaste ümbermõtestamine nii tööl kui elus laiemalt aitaks meil palju väärtuslikku energiat kokku hoida ning uut potentsiaali avada, kirjutab Äripäeva kolumnist, kommunikatsiooniekspert, tööelu kogemusnõustaja ja meditatsiooniõpetaja Heleri Michalski.
Igas mõttes erinevatest inimestest koosnevas kollektiivis töötamine ei pruugi olla kõige lihtsam, ent juhina tuleks püüda just niisugust tiimi kokku panna, kirjutab Elisa teeninduse valdkonna juht Kristina Judina.
20–30% inimestest on ümberringi toimuva suhtes tavapärasest märksa tähelepanelikumad ja tundlikumad, mistõttu ohustavad neid töökeskkonnas ülesõitmine ja isegi kiusamine. Vajadus niisuguste inimeste järele aga üha kasvab, kirjutab tööelu kogemusnõustaja ja kommunikatsiooniekspert Heleri Michalski.
Sooline palgalõhe näitab statistikas vähenemismärke, ent palgalõhe puhul tuleb vaadata numbrite reastamise kõrval ka arvude taha, saamaks aru, millist lugu need räägivad ning kui palju tegelikult soolisus palga suurust mõjutab, kirjutab Elisa personaliüksuse juht Kaija Teemägi.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.