Privaatpankur: Hiina aktsiaturg peibutab, aga riskid pole kuskile kadunud
Hiina aktsiatesse investeerides tuleb lisaks muule meeles pidada, et sealne valitsus tegutseb teistsuguste reeglite järgi kui demokraatlikus läänemaailmas tavaks, kirjutab Swedbanki privaatpanganduse juht Andres Suimets.
“Pole välistatud, et nii nagu Venemaa aktsiatega juhtus, võib ühel hetkel investorite raha Hiinas lihtsalt lukku jääda,” kirjutab Swedbanki privaatpanganduse juht Andres Suimets. Foto: Andras Kralla
Hiina aktsiaturg on olnud pikka aega investorite huviorbiidis, sest see pakub ligipääsu maailma suuruselt teisele majandusele ja kiiresti kasvavatele ettevõtetele. Odava hinnataseme ja tehnoloogiasektori kiire arengu tõttu nähakse seal hoolimata turu kukkumisest endiselt potentsiaalset tulu. Samas ei tähenda soodne hind alati kvaliteetset investeeringut.
Tehnoloogiaeksperdid Taavi Kotka ja Taavi Ilves võtsid saates „Investor Toomase tund“ võtsid pulkadeks lahti tehisintellekti arenduste hetkeseisu ning arutasid, milline võiks olla USA tehnoloogiagigantide tulevikupotentsiaal suurte investeeringute taustal.
Autokaupmehed otsivad alati uusi võimalusi oma tulusid suurendada ning seetõttu on ka nende huvi uute kaubamärkide vastu väga suur. Eestisse toodud Hiina automarkidega tuleb aga mitu aastat tööd teha ja elu näitab, kas tehtud investeeringud üldse tagasi saadakse, kirjutab autoturu ekspert Raido Toonekurg.
Nõudlus kulla järele tõusis mullu uue rekordini, millele aitasid kaasa nii keskpankade kullaostud kui ka investeerimisnõudluse kasv, selgub Maailma Kullanõukogu värskest raportist.