Tehnoloogiaeksperdid Taavi Kotka ja Taavi Ilves võtsid saates „Investor Toomase tund“ võtsid pulkadeks lahti tehisintellekti arenduste hetkeseisu ning arutasid, milline võiks olla USA tehnoloogiagigantide tulevikupotentsiaal suurte investeeringute taustal.
![Tehnoloogiaeksperdid Taavi Kotka (vasakul) ja Taavi Ilves (paremal) hekseldasid läbi USA suurte gigantide senised arengud tehisintellektiga ja arutasid läbi, milline võiks olla tuleviku potentsiaal Microsoftil, Metal, Alphabetil, Amazonil ja Apple’il.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=31af2764-598b-5899-a296-8da01d57e029&width=3840&q=70)
- Tehnoloogiaeksperdid Taavi Kotka (vasakul) ja Taavi Ilves (paremal) hekseldasid läbi USA suurte gigantide senised arengud tehisintellektiga ja arutasid läbi, milline võiks olla tuleviku potentsiaal Microsoftil, Metal, Alphabetil, Amazonil ja Apple’il. Foto: Raul Mee
Tehisintellekt on tulnud, et jääda, ja muudab mingil määral kõikide töökohtade sisu, umbes nagu elekter, rääkis Kotka. Off The Record Juttude kaasautor Taavi Ilves lisas, et hetkel ollakse investeerimisefaasis, kus otsitakse erinevaid lahendusi, kus AI-d kasutada saab.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lõppenud kvartali tulemustest selgub, et tehnoloogiahiiglaste seitsmikust on Microsoft küll jätkuvalt heas vormis, kuid investorid on hakanud tähele panema mõningaid märke kasvutempo aeglustumisest.
Aktsia odavnes pea 7%
Google’i emafirma Alphabeti aktsia hind langes järelturul pea 7% pärast seda, kui börsiettevõte teatas pilveäri kasvu aeglustumisest ja plaanist kulutada tänavu 75 miljardit dollarit tehisaruga seotud toodetele.
Suurest seitsmikust teatasid Microsoft ja Meta Platform kolmapäeval ootusi ületanud kvartalitulemustest. Turg reageeris uudistele erinevalt.
Aktsia, mida hoidsin mõned aastad, rühib kindlal sammul edasi. Vaatasin ajas veidi tagasi ja uurisin, kuidas on Metast loobumine ja sellel asemele teise tehnohiiglase soetamine mõjunud mu portfellile.
Olen veendunud, et tehisintellekt (AI) on saamas meie elu lahutamatuks osaks, kuigi selle juurutamine ja kasutuselevõtt võib võtta kauem aega, kui paljud eeldavad. Oleme juba näinud, kuidas AI suudab tõhusalt lahendada äärmiselt keerukaid ülesandeid. Samas on see tehnoloogia veel üsna kaugel täielikust äriprotsessidesse integreerimisest, mis nõuab põhjalikku tööd ja aega.