Anu Puusaag: innovaatilisus aitab linnadel väljasuremist vältida
Innovatsioon on linnade jaoks võimas tööriist, kuid see nõuab tahet ja ressurssi, kirjutab teadus- ja ärilinnaku Tehnopoli digitehnoloogiate valdkonna juht Anu Puusaag.
“Linnadel tuleb arvestada, et uus tehnoloogia ei lahenda kõiki probleeme automaatselt. Esmalt tähendab see suuremat pingutust,” kirjutab Tehnopoli digitehnoloogiate valdkonna juht Anu Puusaag.
Foto: Tehnopol
Kaasajal ei konkureeri oma elanike heaolu ja talentide meelitamise vallas omavahel üksnes riigid, vaid ka linnad. Linnad peavad pakkuma atraktiivset ja turvalist elukeskkonda ning hoidma end uuendustele avatuna, et vältida väljasuremist. Vastupidist võib tihti näha paikades, kust inimesed massiliselt ära kolivad.
Küsimus ei ole edu võimalikkuses, vaid selles, kas meil on julgust teha otsuseid. Riskida. Võimalikud valdkonnad on selged, kirjutab Tarmo Korela arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liidu (ITL) tegevjuht Doris Põld pakub Reformierakonna ja Eesti 200 kaksikliidule konkreetsed ideed koalitsioonilepingusse.
Mis oleks, kui me maksaksime riiklikult oluliste probleemide lahendamise eest tegijatele korraliku boonuse, näiteks kamba peale miljon eurot, küsib IT-ettevõtja ja endine riigiametnik Taavi Kotka arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
USA suurim investeerimispank Goldman Sachs ning Šveitsi suurim pank UBS tõstsid järjekordselt kulla hinna prognoose, sest keskpankade nõudlus saab olema oodatust veelgi suurem ning aina rohkem investoreid otsib kaitset majanduslanguse ja geopoliitiliste riskide eest.