Koalitsioonipartnerite Reformierakonna ja IRLi vastuolud on muutunud nii teravaks, et isegi avalikkusele ei püüta enam konstruktiivse koostöö muljet jätta.
Eriti kõvasti on peaminister Andrus Ansipil kana kitkuda majandusminister Juhan Partsiga ja siseminister Ken-Marti Vaheriga: mõlema konnasilmadele astub ta järjekindlalt ja valusasti. Priit Kama kandidatuuri politsei- ja piirivalveameti juhi kohale võib ainsana põhja lasta Reformierakond ja praeguse info põhjal tundub, et seda tehaksegi, ja mõnuga. Ansip on avalikkusele kinnitanud, et Kama kandidatuur toetust ei leia, ja kui ei leia, siis läheb läbikukkumine otseselt Vaheri kraesse. Pole võimatu, et Vaher vahetatakse saamatuse pärast välja.
Parts saab oma koosa kätte tänase EPLi vahendusel, kus Ansip nõuab ülempiiri riigiettevõtete juhtide palkadele, ajendiks EASi uue juhi Taavi Lauri palk, mis olevat „karjuvas vastuolus rahva õiglustundega“. Rahva õiglustunne aktiviseerub Ansipi esituses alati siis, kui on vaja kellestki lahti saada. Taavi Lauri rünnates ründab Ansip tegelikult Juhan Partsi, kelle juhitava ministeeriumi haldusalasse EAS kuulub. Meenutagem siinkohal ka Estonian Airi endisest juhist Tero Taskilast vabanemise protsessi, mida tõukas jõudsalt tagant just Ansip, kellele Taskila palk oli „arusaamatu“ ja „vastuvõetamatu“. Partsi haldusala, muidugi. Reformile meeldiks majandusministri koht endale saada.
Kuna ka äsja uue haldusreformiga välja tulnud regionaalminister Siim Kiisler kuulub IRLi, on vägagi tõenäoline, et haldusreformgi läheb Reformi ja IRLi omavaheliste nägeluste nahka.
Autor: Vilja Kiisler, Vilja Kiisler
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.