Kurdide iseseisvusreferendumi küsimus ja vastuolud Lähis-Idas on toornafta hinnal võimaldanud kolmandas kvartalis teha viimase 13 aasta järseima tõusu, vahendab Reuters.
- Türgi survestab kurdide iseseisvuspüüdlusi ähvardusega pidurdada nende aladelt tulevat naftaeksporti. Foto: EPA
Brenti toornafta barrelihind oli reedese kauplemispäeva keskpaigas 57,42 dollarit. Juuli kuu algusega võrreldes on see 20% hinnatõus. Nii tugev kolmas kvartal oli Brenti naftal viimati 2004.
WTI toornafta hind on kolmanda kvartali lõikes saavutamas viimase 10 aasta tugevaimat tõusu. USA toornafta hind jõudis reedel 51,56 dollarini barreli eest.
Kurdide iseseisvuspüüdlused on Türgi, Iraagi ja Iraani vahelistesse suhetesse toonud palju ebakindlust. Türklased on ähvardanud pidurdada toornafta impordi kurdide pooleldi autonoomsest piirkonnast, mis tõmbaks ülemaailmset naftatoodangut tagasi 600 000 barreli võrra iga päev.
Seni pole sealset naftatootmist ega -eksporti seisatud.
Lähis-Idas kardetakse aga, et kasvav toornafta hind võib hoogustada tootmist Ühendriikides, mis barrelihinna taas kolinal alla tooks.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.