Washington survestab Pekingit mitmeaastastesse lepingutesse energia- ja põllumajandustoodete ostmiseks, mis võivad mõjutada vastavaid tootjaid Euroopas ja teistes Ameerika Ühendriikide liitlasriikides.
- Töölised sojaube transportimas. Foto: Reuters/Scanpix
Lepingud on osa USA laiemast strateegiast vähendada 337 miljardi dollari suurust kaubandusdefitsiiti Hiinaga, kirjutas Financial Times.
Sõlmimisel võib see vähendada USA liitlaste Austraalia, Brasiilia, Argentiina ja Euroopa Liidu eksporti, kust Hiina praegu antud tooteid impordib.
USA kaubandusminister Wilbur Ross arutab nimekirja potentsiaalsete toodetega selle nädala lõpus Pekingis. Võimalike importtoodetena tulevad kõne alla nafta ja rafineeritud tooted, vedelgaas ja põllumajandustooted nagu loomaliha, sojaoad ja linnuliha.
Ühendriigid ootavad ka mitme piirangu eemaldamist. Näiteks varasemate gripipuhangute tõttu on piirangud USA linnulihal, mis Washingtoni sõnul on diskrimineerivad.
Eelmisel aastal saatis USA Hiinasse 19,6 miljardi eest põllumajandustoodangut, millest 12,4 miljardi dollari ulatuses moodustavad enamuse sojaoad.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.