800 globaalse tegevjuhi seas läbi viidud küsitlusest selgub, et kõige enam kardetakse tänavu majandussurutist, vahendab CNBC.
- Tegevjuhid kardavad majanduslangust. Foto: Shutterstock
Teisele koha hõivas mure kaubandussõja pärast ning kolmanda poliitiline ebastabiilsus, selgub uuringufirma The Conference Boardi neljapäeval avaldatud küsitlusest.
Majandussurutis (vähemalt kaks kvartalit kestev majanduslangus) on suurimaks mureks Jaapanis, Hiinas ja Ladina-Ameerikas. USA tegevjuhtide seas oli majandussurutise hirm alles kolmandal kohal. USAs muretsevad tegevjuhid küberturvalisuse (esimesel kohal) ja uute konkurentide pärast (kolmandal kohal).
Maailmas räägitakse kaubandussõjast praegu palju ning kardetakse, et see võib eskaleeruda ja maailmamajandust märkimisväärselt aeglustuda. Hiinas oli mure kaubandussõja pärast teisel kohal, USAs aga alles neljandal kohal. Seega muretsetakse USAs rohkem firmasiseste probleemide pärast.
“Globaalne konkurents kasvab, aga saadaolevate töötajate arv kahaneb. Seega ei ole üllatav, et paljude jaoks on uute töötajate värbamine suur probleem,” ütles raporti autor Rebecca Ray.
Tegevjuhid kardavad, et uued tehnoloogiad võivad nende praeguse ärimudeli pea peale keerata ja konkurentsiturgudel turbulentsi tekitada.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”