Soome lennufirma Finnair teatas täna eelmise aasta majandustulemused, mille kohaselt tõusis müügitulu kümnendiku võrra 2,8 miljardi euroni.
- Finnairi reisijate arv kasvas 11,6% 13,3 miljonini. Foto: Scanpix
Aktsia hinna mõistes oli samas lennufirma jaoks raske aasta - kui aasta alguses kaubeldi kõrgemal kui 12 eurot, siis aasta lõpuks oli aktsia hind langenud vaid 7 euro piiri peale.
Võrreldav ärikasum oli sarnane eelmise aastaga ehk 169,4 miljonit eurot (aasta varem 170,4 miljonit). Kasum aktsia kohta oli 1,08 eurot (1,23 aasta varem). Dividendi soovitab juhtkond maksta 27 senti aktsia kohta (aasta varem 30 senti).
Finnairi tegevjuht Topi Manner lausus, et eelmise aasta algus erines märgatavalt aasta lõpust. "Aasta esimeses pooles soodne nõudluskeskkond toetas meie kiiret ja tulemuslikku kasvu nii reisijate arvus kui reisiteenustel. Samas aasta teises pooles muutus konkurents intensiivsemaks, eriti Euroopa liinidel. Lisaks tõusis lennukikütus ajutiselt järsult ning maailma majanduse tuleviku kasvutempo muutus ebakindlamaks," märkis Manner.
Reisijate arv kasvas aastaga 11,6% 13,3 miljonini. Sel aastal plaanib Finnair tõsta võimekust 10% võrra võrreldes 14,8% kasvuga eelmisel aastal. Kasv on peamiselt suunatud Aasia turule. Käive osas samas kiiret kasvu ei oodata.
Pikemat aega on Finnairi puhul räägitud ka sellest, et kas lennufirma pole mitte müügiks.
Finnairi kaubandusjuht Juha Järvinen ei soovinud oktoobris Äripäevale teemat kommenteerida, samas nentis ta, et laiemalt lennundusturgu analüüsides on konsolideerumised paratamatu ja praeguseid turuarenguid arvesse võttes loogiline.
Finnairi aktsia on majandustulemustele positiivselt reageerinud - turu avanedes on hind 0,6% plussis ning kaupleb 7,8 euro juures.
Seotud lood
Seekordne Äripäeva raadiosaade „Globaalne pilk“ rääkis lennundusest. Uurisime, miks on lennufirmad läinud pankrotti ja mida tähendavad lennunduses viimastel aastatel sagenenud konsolideerumised.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”