Enefit Greeni börsile tulemine läks maksma ligi 8 miljonit eurot, mis on võrreldav Tallinna Sadama 2018. aasta IPOga, millele kulutati rohkem kui 7 miljonit eurot.
Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas. Foto: LIIS TREIMANN
Ettevõtte juhatuse esimees Aavo Kärmas ütles, et pakkumise kogumahust ehk 175 miljonist eurost moodustas kulude tase 5,5 protsenti, mis on tema hinnangul mõistlik. Odavamalt ei saanud, sest protsess oli pikk, samuti tõi ta ühe põhjusena esile koroonaviiruse kriisi.
Investor ning Tallinna Tehnikaülikooli majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi vanemlektor Kristjan Liivamägi soovib hoida Enefit Greeni aktsiaid oma portfellis pikka aega, kuid ei välista positsiooni korrigeerimist 4,6 euro taseme juures.
Taastuvenergiatootja Enefit Greeni aktsiaid märgiti kes lühemaks, kes pikemaks ajaks hoidmiseks, kes kahe kontoga ja kes kogu perega, aga see võtab laulupeoga võrreldavaid mõõtmeid ja teeb Baltimaade rekordi.
Jaekaubandus liigub üha enam digitaalsete lahenduste suunas, kus e-poed mängivad olulist rolli. “E-kaubanduse Liidu andmetel kasvas e-kaubandus ainuüksi eelmisel aastal 20%, moodustades kogu kaubandusest veerandi,” rääkis SEB ärisegmendi müügijuht Riho Treumuth.