Tuleva langetas pensionifondide tasusid, kuid jäävad kõrgemale Swedbanki indeksifondide tasudest. Pildil Tuleva asutaja Tõnu Pekk. Foto: Liis Treimann
Täna teatas Tuleva, et langetab III samba pensionifondide jooksvad tasud 0,36%. Aasta alguses olid tasud 0,43%. II samba puhul Tuleva Maailma Aktsiate Pensionifondis kogujad maksavad tänasest tasudeks 0,37% ja Tuleva Maailma Võlakirjade Pensionifondis kogujad 0,41%.
SEB Varahalduses saab fondijuht kaks korda suuremat palka kui Eesti pensionivarade halduritest viletsaima palgaga LHV fondijuht, kuid aastase tootluse ja väikeste kulude põhjal võiks hoopis Swedbanki fondijuhid saada kõrgeimat palka.
Kuigi investorite raha on pensioni indeksifondid kasvatanud paremini kui pea ükski aktiivselt juhitud fond ning indeksifonde soovitavad ka eksperdid, on sinna investeeritud vaid väike osa pensionirahast.
Kuidas töötab Tehnopoli tehisarukiirendi, millist tuge idufirmad sealt saavad ja millised ettevõtted on oodatud osalema, sellest räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.