Päikesepaneelide paigutamine kodule toob aktsiatega sarnase tootluse
Ekspertide sõnul on kodumajapidamises paigaldatud paneelide tasuvusaeg lühenenud märgatavalt ning kõrge elektri hind võib tuua aastate jooksul suure kokkuhoiu.
Eesti Päikeseelektri Assotsiatsiooni juhi Andres Meesaku sõnul koguneb kodusel tootjal suve jooksul piisavalt krediiti võrku müümisega, mis katab ära ka talvekuude elektritarbimise. Foto: Liis Treimann
Käesolev aasta on silma paistnud hüppeliselt kallinenud elektri hinna poolest ning sellest tulenevalt võivad olla kõrgemad ka kodumajapidamiste elektriarved. Seetõttu võib olla mõistlik vaadata just päikesepaneelide poole, mida oma kodu katusele või maalapile paigaldada, et elektrikuludelt kokku hoida. Kui uskuda eksperte, siis ei tule enam madal elektri hind tagasi ning sellest tulenevalt võib paneelide tasuvusaeg lüheneda ligi poole võrra.
Riigile kuuluva jaotusvõrguettevõtte Elektrilevi töö on allapoole igasugust arvestust – igasuguse liitumise valmimine võtab aega aasta kuni kolm, kritiseeris taastuvenergia ettevõtte Sunly juht Priit Lepasepp Äripäeva raadio saates "Kuum tool".
Oma kodu katusel päikeseenergiat tootvad inimesed räägivad kui ühest suust, et otsus paneelid paigaldada on hea investeering rohelisse tulevikku. Tegelik tasuvus on eksperdi hinnangul küsitav.
Meeletuid rekordeid tegev elektri hind võib suunata investorite pilgud Tallinna börsi elektritootja Enefit Greeni poole, mis võiks investorile pakkuda head tootlust. Ettevõtte esindaja sõnul on just sügisest kevadeni tipphetk tuuleenergia kogumiseks.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.