Miks Lähis-Ida konflikt pole suutnud naftahindu tõsta?
Lähis-Ida konflikti, mis leiab aset nafta suhtes maailma kõige kriitilisemates tootmis- ja transpordipiirkondadesse, ei ole naftaturgu kardetud määral kõigutanud, ega naftahindu tõstnud, vahendas Wall Street Journal.
Lähis-Ida konflikt pole toornafta hinna kestvat rallit esile kutsuda suutnud. Foto: Reuters/Scanpix
Rahvusvahelise naftahinna võrdlusaluse Brenti toornafta futuurid on pärast 7.oktoobril 2023 toimunud Hamasi rünnakut Iisraelile langenud umbes 7% võrra ehk 79 dollarile barreli kohta. Pärast seda toimunud muud vägivaldsed intsidendid Punasel merel, Omaani rannikul, Iraagis ja Iraanis pole ükski toornafta kestvat rallit esile kutsuda suutnud.
USA ja Ühendkuningriigi relvajõud ründasid Iraani toetatud huthi mässulisi Jeemenis, konflikti eskaleerumise kartus kergitas toornafta futuure, kirjutab Financial Times.
Naftafutuuride hinnad tõusid neljapäeval hüppeliselt pärast seda, kui Iraan hõivas Omaani lahes naftatankeri, suurendades muret USA ja Teherani vaheliste pingete suurenemise pärast, vahendas Yahoo Finance.
"Investeerimisideede universumi" saates teeme juttu autodest ja autodesse investeerimisest. Kas eksklusiivse auto ostmine on kulu või investeering? Milliseid mudeleid valida, kui soovida, et nende väärtus aja jooksul tõuseks?