Käekotid kui investeering: tootlus teeb aktsiaturgudele tuule alla
Investori portfelli hajutamiseks on alternatiivsetest investeerimisvõimalustest tuntumad kunst, vein ja väärisehted. Vähem räägitakse käekottidest, mis pakuvad teadliku valiku korral lisaks silmailule ka head tootlust.
Chanel Flap Bag on üks luksuskäekottidest, mille väärtus on ajas kasvanud, mistõttu on see kollektsionääride üks lemmikutest. Foto: Reuters/Scanpix
Eesti klientide bränditeadlikkus on Tallinki Duty Free jaekaupade kategooriajuhi Helen Rattasepa sõnul tublisti tõusnud. Balti Jaama turul tegutseva Basaari taaskasutuspoe tegevjuhi Liisa-Maria Lillepea sõnul kaubeldakse luksuskaupadega aktiivselt ka järelturul.
Luksusbrändid mõistsid esimeste seas, et moodne klient hindab aina enam jätkusuutlikkust ja arukat tarbimist. Seetõttu valmistatakse luksuskaupu taaskasutatud materjalidest või viisil, mis lubaks need kunagi uuele ringile saata.
Majandus liigub tsükliliselt ning eri tsüklites on edukad erinevad sektorid, mida teades saab investor teha paremaid investeerimisotsuseid. Ekspertide hinnangul on täna jätkuvalt hea võimalus investeerida energiasektorisse, kuid leidub ka teisi, millel tasub pilk peal hoida.
Äsja pidas Prantsusmaa president Emmanuel Macron Davosis sütitava kõne Euroopa tulevikust. Mind huvitab hoopis, kas tema riigi aktsiatel võiks tulevikku olla.
Hiina jüaani devalveerimise tõttu seisavad Lääne luksusbrändid silmitsi keerulise olukorraga, kuna üha rohkem hiinlasi loobub kerkivate hindade pärast luksuskaupade ostmisest.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.