Margrethe Vestager, EL konkurentsivolinik. Foto: Euroopa Komisjon
Euroopa Komisjoni teate kohaselt kuritarvitas Apple oma seisundit mobiilset operatsioonsüsteemi iOS kasutavate seadmete (Apple iPhone’id ja iPadid) turul. Komisjoni teate kohaselt takistas Apple oma muusikavoogedastussüsteemiga Apple Music konkureerivatel muusikaäppidel teavitamast tarbijaid odavamatest alternatiividest väljaspool ettevõtte äpikaubamaja App Store.
Suure aktsiaseitsmiku liige Meta võib ühel hetkel kasvuga pausile jääda, mistõttu see aktsia Swedbanki finantstoodete müügi vanemspetsialistile Rainer Saadile pigem ei meeldi.
Nvidia ning USA suure seitsmiku hüppeline kallinemine viitab eelmise tehnoloogiamulli ajastule, mille tulemusena kaotasid toonased liidrid suure enamuse oma väärtusest, meenutas LHV suuromanik panga finantsportaalis.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.