Hardi Meybaum: rikas mees teab, millal tal on piisavalt
Äris edu saavutamiseks tuleb arendada toodet, mille järele näed oma igapäevaelus vajadust ka ise, mitte kunstlikult rikkuse valemit otsida, leidis CrabCADi asutaja Hardi Meybaum InvesteerimisFestivalil.
CrabCADi kaasasutaja ja riskikapitalist Hardi Meybaum sunnitud äriideesse ei usu ja pole näinud kedagi, kes sellise leitud äriideega edu oleks saavutanud. Foto: Simo Sepp
100 miljoni dollariga CrabCADi maha müünud ettevõtte kaasasutaja Hardi Meybaum tõdes, et läks peale ettevõtte maha müümist 2014. aastal kohe uuesti tööle ja sisenes riskikapitalisti ärisse. Meybaum rääkis, et teekond selleni oli aga kõike muud kui kerge ja pakkus mitmeid õppetunde, kuidas edukat startupi ehitada.
Ühel hetkel sai Kelly Sildaru eduka noore sportlase elustiilist karjäär. See tähendas, et ta muutus iseseisvaks ning võttis kogu rahaasjade, treeningute ja laagrite korraldamised enda hallata, olles sel ajal alles teismeline.
Investeerimisfestivalil avaldas Marko Oolo suure uurimuse kohalike investorite portfellides, et mõista, kui palju on raha vaja heaks eluks, ning andis põhjaliku ülevaate oma plaanist sinna jõuda.
“Täiskasvanute maailmas ei nuta keegi sinu ja su kannatuste pärast,” tõdes Iute Groupi juht ja Arco Vara suuraktsionär Tarmo Sild oma suurimatest kaotustest rääkides.
Kinnisvarainvestor Marti Tellas, keda tuntakse humoorika alternatiivürituse “Investor joomas” asutajana, on külastanud suvist InvesteerimisFestivali kokku üheksa korda ja rõõmustab, et see on üritus, kus laiskadele investoritele viltu ei vaadata.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”