Viimastel aastatel on tehisintellekt (AI) muutunud laialdaselt kättesaadavaks, tuues kaasa vastakaid arvamusi selle kohta, kuidas see tehnoloogia maailma muudab.
- Investeerimisfestivalil osalesid paneeldiskussioonis Nelli Janson, Shahab Anbarjafari ja Andres Kitter, uuriti tehisintellekti praegust olukorda, tuleviku võimalusi ja riske, mis sellega kaasnevad. Foto: Mailis Vahenurm
LHV investorkogukonna juht Nelli Janson avas arutelu, tuues välja, et arvamused tehisintellekti mõju kohta on jagunenud kahte leeri: "Üks rühm inimesi, kuhu kuulub näiteks ka Elon Musk, väidab, et AI muudab kohe maailma ja meie elusid, samas kui teine rühm usub, et täieliku efekti saavutamine võtab veel aega."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Investeerimisfestivalil avaldas Marko Oolo suure uurimuse kohalike investorite portfellides, et mõista, kui palju on raha vaja heaks eluks, ning andis põhjaliku ülevaate oma plaanist sinna jõuda.
Jõukuse valem sünnib igal investoril omasoodu ning investeerimisfestivali emotsioonide lainel andsid börsitiimi ajakirjanikud otse-eetris investeerimislubadusi.
“Täiskasvanute maailmas ei nuta keegi sinu ja su kannatuste pärast,” tõdes Iute Groupi juht ja Arco Vara suuraktsionär Tarmo Sild oma suurimatest kaotustest rääkides.
Ühel hetkel sai Kelly Sildaru eduka noore sportlase elustiilist karjäär. See tähendas, et ta muutus iseseisvaks ning võttis kogu rahaasjade, treeningute ja laagrite korraldamised enda hallata, olles sel ajal alles teismeline.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.