Venemaal on inflatsioon taas kiirenemas, näiteks toiduainete hinnad on aasta alguses tõusnud juba 14 protsenti ning tulevaks sügiseks prognoositakse edasist kuni 40-protsendilist tõusu, kirjutab Kauppalehti.
Ukraina sõda saab Venemaa majandusele varem või hiljem saatuslikuks.
Foto: Andras Kralla
Kiire hinnatõus ei mõjuta mitte ainult toiduaineid, vaid kõiki tooterühmi ja laiemalt ühiskonda tervikuna. Lisaks toodetele ja teenustele tõusevad näiteks gaasi, elektri ja logistika siseturu hinnad aastas üle kümne protsendi.
USA suurim investeerimispank Goldman Sachs ning Šveitsi suurim pank UBS tõstsid järjekordselt kulla hinna prognoose, sest keskpankade nõudlus saab olema oodatust veelgi suurem ning aina rohkem investoreid otsib kaitset majanduslanguse ja geopoliitiliste riskide eest.