Hinnates muutunud turuolukorda, oma tootmis- ja arendusportfelli ning finantseerimisvõimalusi, kaalub Enefit Green Soome turult väljumise ning mõnede mittestrateegiliste projektide müügi võimalusi.
- Enefit Green palkas nõustaja, et leida ostja Soome tuulepargile ja finantseerida Leedu Kelme III tuulepargi väljaehitamist. Foto: Andras Kralla
Oktoobris Enefit Greeni juhatuse esimeheks saanud Juhan Aguraiuja ütles Äripäevale, et Enefit Greeni Soomest väljumisel on mitu põhjust. “Ühest küljest näeme, et meie pädevus peitub Baltikumis ja Poolas – need on meie kõrge kompetentsiga turud,” rääkis ta. “Vaatasimegi, kas meil on edasine plaan ja potentsiaal laieneda Soomes. Leidsime, et see turg on konkurentsi täis ja meil ei ole seal eelist võrreldes Baltikumiga, kus oleme suurim tegija tuules, või Poolaga.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Detsembris kippusid Eesti investorid müüma Wise’i ja Tesla aktsiat, kuid ostsid näiteks Berkshire Hathaway ja AMD väärtpaberit.
Parim aktsia tõusis 90%
Möödunud aasta tulemusi oma investeerimisportfellis kokku lüües selgus, et portfell kasvas kena kuuekohalise summa võrra, kuid natuke on meel siiski mõru.
Enefit Greeni elektritoodang kasvas novembris 226,2 gigavatt-tunnini, mida on 109% rohkem kui eelmise aasta samal ajal.
Enefit Greeni arendusjuht Andres Maasing lahkub omal soovil ettevõtte juhatusest, sest võttis vastu väljakutse Austraalia suures energiaettevõttes.
Viimase kümnendi jooksul on tubakasektori muutused olnud üsna dramaatilised. „Mis tähendab, et järgmise 10-15 aasta jooksul kaovad sigaretid ja need asendatakse teaduspõhiste alternatiividega neile, kes otsustavad suitsetamisega jätkata,“ ütles Philip Morrise välissuhete juht Kai Tammist. Sama moodi on muutunud ootused personalile, otsustavaks on saanud õigete hoiakute evimine.