• OMX Baltic−0,78%288,8
  • OMX Riga0,16%881,86
  • OMX Tallinn−0,83%1 829,17
  • OMX Vilnius0,04%1 138,5
  • S&P 5000,16%5 776,65
  • DOW 300,01%42 587,5
  • Nasdaq 0,46%18 271,86
  • FTSE 1000,23%8 683,36
  • Nikkei 2250,65%38 027,29
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,93
  • GBP/EUR0,00%1,2
  • EUR/RUB0,00%90,9
  • OMX Baltic−0,78%288,8
  • OMX Riga0,16%881,86
  • OMX Tallinn−0,83%1 829,17
  • OMX Vilnius0,04%1 138,5
  • S&P 5000,16%5 776,65
  • DOW 300,01%42 587,5
  • Nasdaq 0,46%18 271,86
  • FTSE 1000,23%8 683,36
  • Nikkei 2250,65%38 027,29
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,93
  • GBP/EUR0,00%1,2
  • EUR/RUB0,00%90,9
  • 24.03.25, 16:57

USA tehnoloogiasektori taastumine tõi investeerimismängus nädalapreemia

Kui üle-eelmisel nädalal tõi Äripäeva investeerimismängus võidu Intel, siis eelmisel nädalal aitas võitjal preemia noppida üldine USA aktsiate taastumine.
Investeerimismängu nädalavõitjate portfellides on enamasti USA aktsiaid ja täpsemalt USA tehnoloogiasektorist, mis on eelmisel nädalal asunud taastuma müügilainest. Foto on Äripäeva investeerimismängu avamiselt.
  • Investeerimismängu nädalavõitjate portfellides on enamasti USA aktsiaid ja täpsemalt USA tehnoloogiasektorist, mis on eelmisel nädalal asunud taastuma müügilainest. Foto on Äripäeva investeerimismängu avamiselt. Foto: Liis Treimann
Äripäeva ja Swedbanki 11 000 osalejaga investeerimismängus oli eelmisel nädalal kolme suurima tootlusega investori portfellis peamiselt USA ettevõtted. Kui nädal varem oli võitjate portfellis Intel, siis nüüd oli kolmest mängijast kahe portfellis Palantiri aktsia, mis on nädalaga kerkinud üle 5%. Lisaks oli parimate portfellis rohkem USA tehnoloogiasektori aktsiaid.
Rootsi investeerimisekspert näeb, et viimasel nädalal on investorid taas asunud USA aktsiaid kokku ostma. Viimaste nädalate langus võiks olla tema hinnangul hoopis ostukoht.
Nii on ka investeerimismängu nädalavõitjate portfellides enamasti USA aktsiaid, täpsemalt USA tehnoloogiasektori aktsiaid.Suurima tootluse tegi eelmisel nädalal Mart Särg, kasutajanimega Voblakala, portfelliga “Julgelt peale”. Investori portfell kasvas eelmisel nädalal 5%.
Neljapäeval kell 13.00 toimub Investeerimismängu vahekokkuvõte ja turuülevaade.
Olukorrast aktsiaturgudel ja investeerimisideedest räägivad Swedbanki vanemmaakler Meelis Maasik ja Aasta Investor 2025, sariettevõtja ja Eesti startup-maastiku aktiivne eestvedaja Lev Dolgatsjov.
Võitja portfellis oli esmaspäevase seisuga tehnoloogiagigantide Nvidia, Tesla ja Apple aktsiaid, millest viimane tegi eelmisel nädalal parima tulemuse kõigist portfellis olnud aktsiatest. Lisaks on portfelli valitud ka finantssektori ettevõte Mastercard ja ravimisektori ettevõte Moderna.
Teisel ja kolmandal kohal oli sarnane tootlus ning mõlemad teenisid 4,9%. Üks neist oli Vladislav Skvortsov portfelliga „Five Stocks”. Tema portfellis olid USA tehnoloogiasektorist Palantir ja Uber. Lisaks olid portfellis energeetikasektori ettevõtted Vistra ja Constellation Energy ning luksuskaupade ettevõte Tapestry.
Teine investor oli Silvi Teesalu, kelle portfelli „ST Lautri2” tootlus oli 4,9%. Kui Voblakalal oli portfellis minimaalne kogus aktsiaid, siis Silvi Teesalu portfellis on üheksa erinevat positsiooni. Tema portfellis on kiibitootja AMD, lennundusest Boeing ning Delta Air Lines, transpordifirma A.P. Moller – Maersk, varasema nädala võitja Intel ning USA tehnoloogiast veel Palantir, Uber ja Nvidia ning Euroopa ravimisektorist Novo Nordisk, mis kaotas esmaspäeval oma koha Euroopa väärtuslikuima börsifirmana.
Eelmise nädala parimad saavad auhinnaks raamatu ning lisaks jagatakse auhindu ka kuu parimatele ning mängu lõpus selguvad mängu võitjad. Auhindadest osa saamiseks on võimalik mängu registreerida veel vaid märtsi lõpuni.
Kuidas osaleda?
1. Registreeru mängu hiljemalt 31. märtsiks ning loo oma portfell, kuhu saad valida 5–20 aktsiat.
2. Mäng algab 3. veebruaril ja kestab 30. juunini. Algkapitaliks saad 10 000 eurot virtuaalraha, millega investeerida valitud aktsiatesse.
3. Võitjad selguvad portfellide väärtuse põhjal mängu lõpuks – edukaim investor saab peaauhinna.
Investor Toomase ja Swedbanki investeerimismäng on hea võimalus õppida ja katsetada investeerimisoskusi ilma reaalse rahaga riskimata.Osaleda saavad kõik ning mängus osalemine on tasuta.
Enam kui 30 000 väärtuses auhindu
Mängu auhinnafond ületab 30 000 eurot ning peaauhind on 10 000 eurot, luksusliku Mercedes-Benz GLB kasutusõigus aastaks koos tasuta kindlustuse ja hooldusega ning reis New Yorki Nasdaq MarketSite’i Times Square’il koos tasuta lendude ja majutusega.
Teise koha võitja saab äriklassi edasi-tagasi lennupiletid kahele vabalt valitud airBalticu otselennu sihtkohta Tallinnast, ning kolmanda koha preemia on Äripäeva PRO-paketi aastane tasuta tellimus, investor Toomase investeerimisklubi aastane tasuta liikmelisus ja 500 euro väärtuses Swedbanki Roburi fondide osakuid. Lisaks ootavad mängijaid iganädalased investeerimisraamatud, igakuine 500 euro väärtuses Swedbanki Roburi fondide osakute loos ja mitu üllatusauhinda.
Võistle tuntud investoritega
Osaleda võivad nii algajad kui ka kogenud investorid. Äripäeva tellijatel on võimalus luua lisaportfell, et oma strateegiaid veelgi rohkem katsetada.
Mängus on võimalik mõõtu võtta teiste tuntud investeerimismaastiku tegijatega ning vaadata detailselt nende mänguportfellides toimuvat. Teiste seas löövad kaasa Riin Mäesalu, Kristi Saare, Lev Dolgatsjov, Kristjan Liivamägi, Marko Oolo, Sam Schmidt ehk säm, Rahakratt ja investor Toomas.

Seotud lood

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele