Suurettevõtja Jaan Puusaag teab täpselt, kui head on tema töötajate tervisenäitajad, ja mõistagi teeb ta selleks kõik, et need ka head püsiksid. Äripäeva tellijatele ilmunud erileht Mehe tervis kirjutab, miks peaks Krimelte olema eeskujuks ka teistele Eesti ettevõtetele.
- Krimelte juhti Jaan Puusaage tunnustati EY Eesti Aasta Ettevõtja tiitliga 2008. aastal. Foto: Andras Kralla
Pole saladus, et Eesti meeste peamine surmapõhjus on südame- ja veresoonkonnahaigused ning kopsu- ja eesnäärmevähk. Suitsetamine, vale toitumine, alkoholiga liialdamine, vähene liikumine ja ebapiisav puhkamine mõjutavad märkimisväärselt nende haiguste tekkimist. Samas, kui palju mehed seda teadvustadavad, niisamuti tööandjad? Usutavasti mitte väga. Oleme harjunud mõõtma küll ettevõtte kasumit ja marginaale, aga mitte töötaja vererõhku, kolesteroolitaset etc.
Seotud lood
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.