Kui kaks aastat tagasi esimesed eurod Omarahasse keerlema suunasin, siis ei osanud veel ette arvata, mis tormilised sündmused majanduses toimuma hakkavad ning kuidas tarbimislaenude sektor pihta saab. Ei ole aga salata, et praegu numbreid kokku lüües pole tulemus Omarahas tegutsedes muljetavaldav olnud ning pean veidi strateegia üle mõtisklema.
- Seisev raha veab minu Omaraha portfelli tootlust madalamale ning hakkan oma strateegiat muutma. Foto: Omaraha
Tänahommikuse seisuga oma tootlustabelit täiendades jooksis välja number, et annualiseeritud tootlus Omarahas XIRR-arvutuse järgi on 5,05%. See tähendab, et tootlus on jäänud alla näiteks kohalikele börsivõlakirjadele. Tootlus on rasketel aegadel olnud küll õrnalt positiivne, ent vaadates börsil pärmil paisuvaid positsioone, pean mõtlema, kas selline rahapaigutus on mõistlik?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa regulatsioonid hakkavad mu Mintose investeeringutele lisakaitset pakkuma, kuid laenukontori pankrotiriski see ei maanda.
Olen Omaraha portfelli kohta teinud siin ja seal märkmeid, kuid sisulist kokkuvõtet veel teinud ei ole. Seega parandan selle vea nüüd ja kohe.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.