Krüptopalaviku ajal panustaksin pigem labidamüüjatele
Olen varem kaalunud krüptovaluutat oma portfelli, kuid olen sellest siiski loobunud. Samas võtsin nüüd tehnoloogiasektori suurema languse ajal ette krüptorahade kauplemisplatvormi Coinbase, mille kaudu võiksin krüptotrendist osa saada.
Coinbase on eelmise aasta üheksa kuuga teeninud võimsalt käivet ning hooga on kasvanud ka kasum. Foto: Imago Images/Scanpix
Olukord turgudel on selles mõttes vaimustav, et veel pool aastakest tagasi rääkisid USA baasintressimäärade tõusuvõimalusest vaid mõned üksikud, kui välja arvata kogu krüptorahade kommuun – seal on kollapsit oodatud juba aastaid. Nüüdseks on olukord diametraalselt erinev, kusjuures käesolevaks aastaks oodatakse intressimäära tõstmist umbes viiel korral ja on ka neid, kes ootavad vähemalt seitset korda. Näiteks investeerimispank Goldman Sachs ootab varasema nelja korra asemel vähemalt seitset intressimäärade tõstmist 2022. aasta jooksul, alustades juba märtsist.
Krüptovaluutadesse investeerimiseks pole veel hilja. Krüpto- ja aktsiainvesteeringute vahele saab tõmmata nii mõnedki paralleelid – mõlemal juhul tuleb alustada info kogumisega ja strateegia paikapanemisega.
Krüptovarad on viimastel nädalatel olnud tugevas korrektsioonis ning krüptokaupleja usub, et praegu on hea aeg siseneda, kuid hoiatab, et seda ei tasuks siiski teha umbropsu.
Viimase paari kuuga poole võrra odavnenud bitcoin on mitme prominentse kaupleja arvates hea ostukoht, kuigi majandusteadlased selles nii veendunud pole. Mõtlen, mida peaksin mina tavalise investorina selles olukorras tegema.
Kuigi riik võib karta rahapesu, siis ei ole krüpto selleks hea koht, kuna iga tehing on avalik, rääkis krüptoinvestor Edgar Aronov saates „Äripäeva fookuses“.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.