Kuna ma olin pikka aega Brasiiliasse investeeritud ja silm liigub seega tavainvestorist rohkem samba rütmis, jäid paratamatult mulle silma sealsed presidendivalimised. Eile napilt uueks Brasiilia presidendiks saanud Luiz Inácio Lula da Silva võimulesaamine tähendab riigile ühtaegu uut algust, aga ka vana naasmist.
- Pikaaegsest presidendist Luiz Inácio Lula da Silvast sai mõneks ajaks vang, et sealt veel tugevamana poliitikasse tagasi tulla ja taas presideniks valituks saada. Investorid ootavad nüüd Lulast suuri tegusid. Foto: Reuters/Scanpix
Seitsmendat korda kandideerinud ja kolmandat korda presidendiks saanud Lula võitis valimiste teises ringis valitsevat presidenti Jair Bolsonarot, kogudes 50,9% häältest. Kui esimeses ringis osales 79% Brasiilia hääleõiguslikest, siis teises ringis, kus vastamisi vaid kaks esimeses ringis enim hääli saanud kandidaati, lisandus veel valijaid ja osalusprotsent oli 79,4. Nii et presidendivalimised läksid brasiillastele vägagi korda. Ja kuigi protsentides paistab Lula edu Bolsonaro ees napp, oli kahe mehe häältesaagi vahe üle kahe miljoni.
Seotud lood
Mullu samal ajal langetasin portfellis karmi otsuse, karistades Brasiilia fondi EWZ tootluseesmärgi mittetäitmise pärast mahamüümisega. Tänase seisuga on otsus endiselt õige.
Kui eelmise aasta kevadel börs suuna alla võttis ja mu portfellis verelaskmine lahti läks, tundus pärast raju raugemist tibusid üle lugedes, et suitsutootja Altria aktsia pidas üheskoos Microsofti ja Apple'iga kõige paremini vastu.
Otsustasin suurendada enda osalust Norra naftatootjas Equinoris.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.