Võimas ostulaine: minu aktsiaportfelli üks tugisammastest kerkis pärast kukkumist 40%
Minu portfelli kalakasvataja Lerøy Seafoodsi aktsia taastub tasapisi haavadest, mille tekitas septembris avaldatud Norra uue ressursimaksu plaan. Investorid loodavad vaikselt, et ehk ikka ei tule kalakasvatuste kulupoolele 40% lisavat maksu.
Norra kalatootja on mulle aastatega toonud kokku 161% kasumit. Foto: AFP/Scanpix
Kirjutasin septembri lõpus, et isegi kui ettepanek rakendub kogu pakutud ulatuses, on raske näha Lerøy väärtuse kuhtumist kolmandiku võrra, nagu ehmunud investorid praegu tunduvad prognoosivat. "See on ilmne ülereageering. Ütleks isegi uljalt, et on hea ostukoht: Lerøyd saab 2018. aasta hinnaga," kirjutasin septembris.
“Klooster põleb! Kas see on lõpp?” küsib noviits “Viimses reliikvias” põgenevalt vend Johanneselt. Just see stseen kerkis silme ette, kui lugesin Norra ettepanekust kalakasvatused enam-vähem surnuks maksustada, mispeale Lerøy Seafood mu portfellis kiirelt sügavikku sööstis.
Kas sellest oli veel vähe, et Norra ressursirendi maksu kehtestas ja minu Lerøy positsioon uppi kukkus, nüüd tuli päevapealt veel ka dividendide maksumäära tõus. Minu jaoks realiseerus ootamatult aktsia poliitiline risk.
Nüüd siis olen ära näinud ka oma kalaaktsia kvartalitulemused. Pandeemia järel üle ootuste kiiresti ja jõuliselt taastunud nõudluse tõttu kerkis Norra lõhe hind teises kvartalis seni nägemata kõrgustesse. Mina olen teeninud juba praegu pea 30 000 eurot kasumit ja müümiseks ei näe veel vähimatki põhjust.
Teist kuud järjest vaatab mulle portfellist kokkuvõtet tehes vastu korralik langus. Mais üllatas mind suure kukkumisega Norra kalatootja, mis viis portfellist suurima summa.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.