Ühisrahastusportfellis on tunda, et laenuvõtjad jäävad üha rohkem laenudega hätta ning lepingud müüakse omakorda tagatisfondile. Foto: Anti Veermaa
Pooltahtlikult olen Mintose ja Omaraha vahel tekitanud olukorra, kus Mintost uurin peaaegu iga päev, kuid Omaraha puhul login mõne korra kuus portaali ja vaatan põhjalikumalt, kuidas läinud on. Tulemuseks 10,26% tootlus Mintoses ja 10,18% Omarahas. Olen veidi üllatunud.
Ühisrahastusplatvormid tõid esialgu investoritele kõrgeid tootlusi, kuid nüüd on tootlused langenud ja mõnel platvormil on hakanud rohkem maksejõuetuid laene tekkima, rääkis Äripäeva börsiajakirjanik Jana Saarkoppel.
Ühisrahastuse kasvumured peaks nüüdseks seljatatud olema ja saab järeldusi teha, millised eestlaste seas enam levinud portaalid on investorite arvates hästi hakkama saanud ja kuhu julgetakse investeerida.
Eesti heaolu kasvu takistab vohav bürokraatia, napp ambitsioon ning ohjeldamatult paisunud riigi kulutused – nii arvavad 5. märtsil toimuval majanduskonverentsil “Tuulelohe lend 2025” esinevad tippjuhid ja ettevõtjad.