Minu portfellis olev Norra nafta- ja gaasihiiglane Equinor avaldas täna oodatust kehvema kvartalitulemuse, kuid aktsia asus sellegipoolest tõusma.
- Equinori platvorm Trolli gaasimaardlas. Foto: Jan Arne Wold/Equinor
Equinori täna enne Oslo börsi avanemist avaldatud tulemused läksid kahjuks analüütikute seatud lati alt läbi. Ettevõtte enda eelistatud kasumlikkuse mõõdupuu – maksueelne kohaldatud tegevuskasum – langes 6,89 miljardi dollarini. Analüütikud ootasid 7,08 miljardit, samas kui eelmise aasta samas kvartalis oli see arv 7,93 miljardit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Toornafta hind taandub, sest pakkumine ületab järjekindlalt nõudlust ja enam ei kasuta turuosalised musta kulda ka inflatsiooni eest kaitsva investeeringuna. See tähendab, et portfellis olevad naftaaktsiad tuleks tõsiselt üle vaadata.
Sellal kui USAs börsid erisuunaliste hüpetega kogu maailma tähelepanu endale tõmbavad, töötab mu portfellis sisalduv energiafirma Equinor vaikselt, aga usinalt, et mu jõukust kasvatada.
USA elektriaktsia Vistra on sel aastal kallinenud 235%. Septembris lisas aktsia väärtust ligi 40 protsenti ja muutus börsiindeksis aasta algusest kõige rohkem tõusnud aktsiaks, möödudes senisest börsi ralliässast Nvidiast ja äratades minugi huvi.
Hiina valitsuse majanduse elavdamise plaanist tulenev aktsiaralli on kaasa toonud suure optimismi, mis levib ka muu maailma turgudele. Samas ei hõiska kõik majandusanalüütikud ning ohu märke toovad välja paljud.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.