Et vanad konfliktid ja sõjad maailmas ei taha lõppeda ning uusi muudkui lisandub, on põhjust arvata, et kaitsetööstuse aktsiate buum jätkub veel pikalt.
Saabi toodetud hävituslennukid Gripen veel Ukrainas ei lenda. See pole takistanud aga Saabi aktsial Stockholmi börsil lennata. Foto: SAAB AB
Pärast idabloki lagunemist sai kaitsetööstusest maailmas paaria. Käis üleüldine relvastuse vähendamine, mistõttu kukkusid nii kaitsetööstuse tellimused kui ka vähenesid kasumid. See kõik muutus, kui Venemaa Ukrainale 2022. aasta veebruaris kallale tungis. Kaitsekulutused hakkasid kasvama ja kaitsetööstuse aktsiatel ühtäkki hästi minema.
Euroopa kaitsetööstuse ettevõtete aktsiad, nagu näiteks Rheinmetall ja Saab olid esmaspäeva hommikul märgatava surve all, ent lõunaks nad taastusid, kuna Saksamaa kinnitas toetuste jätkumist Ukrainale.
Ehkki mul pole veel õnnestunud kaitsetööstuse buumiga teenida, olen ometigi seal tõusvaid trende üsna hästi tabanud. Nüüd on mul selles sektoris järgmine investeerimisidee: hävituslennukite tootjad.
Energia tootmise terviklahendustest, mis aitavad ettevõtetel energiakulusid kokku hoida, räägitakse aina rohkem. Kui seni soetati päikesepaneelid, et energiat toota ja ülejääk võrku tagasi müüa, siis nüüd kasutatakse targaks elektri tootmiseks ja tarbimise juhtimiseks lisaks akupankasid.