Äripäev kutsub juhtkirjas üles poliitikuid ja ametnikke mitte muutuma sinofoobseks, vaid käituma Hiina raha küsimuses pragmaatilisemalt.
Eesti riik on asumas Hiina raha ja investeeringute suhtes tõrjuvale positsioonile. Seda on näha 5G-võrgu puhul, kus Eesti on allkirjastamas USAga ühismemorandumit, millega jätame Huawei selle ehitamise konkursilt eemale. Niisamuti on seda tunda ka Hiina raha nooliva Tallinna–Helsingi tunneli juures, kus Eesti riik on täiesti aja maha võtnud ja ainsa asjana sel aastal arendajatele lisaküsimusi saatnud. Kaasneva retoorikaga, et teeme seda viimast korda ja kui nüüd ka ei saa vastuseid, ärge enam tülitage.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti ja Soome valitsused peaksid Euroopa Liidu toel Tallinna ja Helsingi ühendamisele kaasa aitama, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Saksamaa siseministeerium kinnitas, et riik ei välista 5G-võrgu loomisel Huawei seadmeid, vahendab CNBC.
Mis firma on CREC?
Tallinna ja Helsingi vahele kavandatava tunneli projekt on sammu võrra lõpptulemusele lähemal, vahendas Helsingin Sanomat projekti vedava Peter Vesterbacka intervjuud YLE-le.
Huawei Balti regiooni juht Ricky Chen lausus, et Eesti riik võiks võtta eeskuju Norra riigist, kus antakse võrdne võimalus kõigile tarnijatele ning võrguoperaatorid on ise vabad valima, kellelt seadmeid soetatakse.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.