Kui Ida-Virumaa tselluloositehast saadab edu, kajastub tulemus mitte ainult töökohtades ja panuses Eesti SKPsse, vaid sellega vabaneme ehk ka vaimsetest kammitsatest, mis äriprojekte Eestis pidurdavad, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Viru Keemia Grupp (VKG) teatas teisipäeval avalikkusele, et esitas Lüganuse vallale biotoodete tootmiskompleksi ehk siis tselluloositehase rajamiseks eriplaneeringu algatamise taotluse. 800 miljoni eurone investeering tähendaks ettevõtte teatel 250 otsese ja tuhande kaudse töökoha loomist, 285 miljonit eurot eksporditulu aastas ja ekspordi väärtuse kasvu ligi 2 protsenti.
Lüganuse vallavanem Andrea Eiche kuulis VKG (Viru Keemia Grupp) täpsematest plaanidest Lüganuse valda biotoodete tootmiskompleksi rajada alles eile. Sellegipoolest pooldab ta tehase rajamist, kuivõrd Lüganuse valda on uusi töökohti tema hinnangul väga vaja.
Viru Keemia Grupi (VKG) plaanitav tselluloositehas on igal juhul tervitatav ettevõtmine, kuid projekti edukus sõltub taas kord suuresti kohalike elanike meelsusest, leidis Kaamose kontserni omanik ja juht Kaido Jõeleht.
Eesti vajab ühtset arusaama sellest, kuhu asetada avalikes debattides otsusteni viivad tasakaalupunktid, vastasel korral tuleb meil investeeringutest suu puhtaks pühkida ja vaadata kadedalt naabrite tagatulesid, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.