Kui keskenduda ainult sellele, mis muret teeb, kaob ühel hetkel suutlikkus näha avanevaid võimalusteaknaid, aga nii teadagi ei ehitatud üles vabariiki ega saa ka Eestit majanduslangusest välja tuua, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Äripäev kuuleb ettevõtlusringkondadest murenoote, aga eks neid murekesi leidu ju alati. Aga me kuuleme samas ka virisemist. Ja kui ettevõtlik juba viriseb, siis mida teevad need, kes ettevõtlikest sõltuvad? Jah, need tõstavad ühiskonnas tõelist hädakisa. Ometi on majanduse vallas ka häid uudiseid, aga mõnikord tundub, et kui aur läheb muretsemise peale, ei jõuagi neid märgata.
Paljud turistid suhtuvad Eestisse natuke kui rinderiiki ja väldivad seetõttu siia reisimist, tõdes turismifirma Via Hansa Eesti tegevjuht Külli Karing.
Restoranide Lee ja Lore Bistroo asutaja Kristjan Peäske pakub taasiseseisvuspäeva eelõhtul mõtiskluse, kuidas majandust uuesti käima tõmmata, et sõnapaar „Kallis Eesti“ oleks tõesti mõistetav vaid üheselt.
Ootamatult pikaks ja vinduvaks kujunenud majanduslangus on tekitanud valitsuses – aga ka ühiskonnas laiemalt – tardumuse, millest tuleb lahti saada. Toimetus ulatab selles valitsusele abikäe, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.