Enne sõda palju ukrainlasi kasutanud tööjõu vahendaja Hansavest kaotas mullu käivet ja kasumit ning on pööranud olukorra parandamiseks pilgu Aasiasse, kus tööjõudu on rohkem saada ja inimeste palgaootused madalamad.
- Janek Sirg loodab, et ettevõte saab peagi hakata tellimusi täitma sellises mahus, nagu neid on. Foto: Andras Kralla
Ettevõtte juht Janek Sirg tõdes, et ettevõte ei näe enam võimalust tulevikus Ukraina tööjõudu kasutada, kuna sõda on olnud laastav, aga ka palgad on Ukrainas märkimisväärselt tõusnud. „Täna saavad ehitusmehed Ukrainas 1500 eurot kuus, mis teeb sealsete töötajate värbamise keeruliseks," ütles Sirg. „Ega ma pole näinud, et palgad neil kukuks, pigem ikka tõusevad.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Swedbank avaldas maikuus järjekordse tööstusettevõtete uuringu tulemused, kus paistab silma asjaolu, et ettevõtted tegelevad endiselt liiga vähe küberriskidega. Olulise uue riskina nähakse küll ka geopoliitikat, kuid suurimaks mureks, millele plaanitakse edaspidi enim tähelepanu pöörata, peetakse siiski tootele konkurentsivõimelise omahinna tagamist.
Eesti probleem on see, et meie konkurentsivõime langeb, sest teised riigid ikkagi toetavad oma tööstust sõltumata sellest, kas sellest on kasu või mitte,“ ütles meditsiinitarvikuid tootva Raumedic Estonia juht Emöke Sogenbits saates "Tööstusuudised eetris".
Saates "Tööstusuudised eetris" on külas Saku Õlletehase juht Jaan Härms, kellega on juttu maksudest, majandusest, investeeringutest, pakenditest, tööjõust, Venemaast, Valgevenest, Ukrainast ja paljust muust.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.