Eelmisel aastal 90 miljonit eurot kaasanud pakirobotifirma Starship Technologies on kokku saanud 2023. aasta tulemused, kust selgub, et ettevõtte käive kahanes veerandi võrra ja ärikasum 38 protsenti.
Kuigi idusektoril on viimase poolteise aasta jooksul olnud keeruline aeg, siis halva aja hea küljena näeb Starship Technologiesi asutaja ja juht Ahti Heinla, et inimeste palkamine on lihtne.
Leedu kasutatud asjade müügiplatvorm ja ükssarvik Vinted kaasas eelmisel aastal 340 miljonit eurot, mis on samaväärne kogu Eesti idufirmade kaasatud kapitaliga.
Tallinna tänavapildis võib peagi näha Bolti siltidega Starship Technolgiese roboteid. Bolti presidendi Jevgeni Kabanovi sõnul võib linnaelanike jaoks võtta robotitega harjumine veidi aega, sest neid hakkab ringi vurama tavalisest rohkem.
Kuidas töötab Tehnopoli tehisarukiirendi, millist tuge idufirmad sealt saavad ja millised ettevõtted on oodatud osalema, sellest räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.