Ajal mil sotsiaalministeeriumi juurde luuakse nõukoda, et uurida, kuidas edeneb naiste ja meeste palgalõhe ületamine, kasutab rahandusminister sedasama palgalõhe argumenti väitmiseks, et õpetajate palk pole sugugi halb.
Ligi on argumentide valimises peaministri vääriline. Kriisi algusajal, kui ettevõtjad juba murelikult piduripedaalile surusid, leidis Andrus Ansip statistikast mitu näitajat, mis alles tõusu näitasid. Tema lause „Kui see on kriis, siis sellises kriisis ma tahaksingi elada“ on saanud klassikaks. Nii on ka rahandusminister Jürgen Ligil mitu argumenti, mis näitavad, et õpetajate palk pole sugugi halb ja nende streik on seega alusetu ja manipuleeritud.
TV3 saates „Kolmeraudne“ ütles Ligi, et õpetajad teenivad 2010. aasta seisuga Eesti keskmist palka, mis tähendab, et kaks kolmandikku eestlastest teenib neist vähem. Eri liiki kõrgharitud spetsialisti palkadega Ligi seda võrdlema ei hakanud ja poleks ka kasulik olnud.
Aga edasi. „Kui me võtame naisõpetaja, palgalõhe siia juurde, siis see pole halb palk,“ väidab Ligi saates ja kinnitab, et on seda sel päeval ka varem rääkinud, nii et keelevääratus see pole.
Vaat seda on valitsuse liikme suust juba kummaline kuulata. Milleks üldse üritada seda lõhet vähendada, nii võib argumente nappima hakata. Las kool jääda naiste alaks ja nendele on see palk hea küll!
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viimasel ajal on palju räägitud õpetajate palkadest. Vähem on räägitud sellest, et riik tõstab uuest aastast õpetajate miinimumpalka, mis toob kaasa õpetajate keskmise palga kasvu, kuid ei tähenda automaatselt iga õpetaja palga kasvu, kirjutab haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Kadri Maasik.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.