Kuriteos kahtlustuse saanud Kristen Michal ei sobi pidama justiitsministri ametit ja peaks seetõttu kiiremas korras ametist lahkuma, kirjutab kolmapäevases Äripäevas peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi.
Ta oleks pidanud seda tegema kohe, kui Reformierakonna varjatud rahastamiskahtlused tekkisid. Tegelikult ei olnud Michal üldse sobiv kandidaat ministriametisse, sest tema vastutas pikka aega Reformierakonna peasekretärina erakonna rahaasjade eest. Ja need rahaasjad olid juba enne Silver Meikari ülestunnistust segased, et mitte öelda kahtlased.
Meenutame Burkhardti skandaali või Robert Antropovi, Jaanus Rahumägi ja Kristiina Ojulandi valimiskampaania rahastamist. Eesti Raudtee endine omanik Burkhardt ütles 2007. aastal, et Reformierakonna esindajad küsisid Eesti Raudtee omanikelt 15 miljoni krooni suurust altkäemaksu. Antropov, Rahumägi ja Ojuland lasid aga oma valimiskampaania osa kulusid maksta kinni firmadel. Selline tegevus on seadusega keelatud.
Need varasemad juhtumid sumbusid, sest prokuratuur ja ka kaitsepolitsei on seni olnud Reformierakonna suhtes tekkinud kahtluste uurimise osas väheinitsiatiivikad. Seetõttu ongi huvitav jälgida, milliste tulemusteni jõuab Silver Meikari väiteid uuriv keskkriminaalpolitsei.
Loe miks Kristen Michal ei sobi ministriametisse kolmapäevasest Äripäevast.
Seotud lood
Puhkusel Londonis olümpiamänge jälgiv peaminister Andrus Ansip ei pea Reformierakonna varjatud rahastamise skandaali keskmesse sattunud justiitsminister Kristen Michali tagasiastumist vajalikuks.
Riigiprokuratuur lõpetas Silver Meikari arvamusartikli väidete põhjal alustatud kriminaalasja, kuna tõendid pole piisavalt veenvad süüdistuse esitamiseks.
Hiljuti läks EPLi vahendusel eeldatavasti poliitilise klatši korras käibele teooria, et Reformierakond võib saada kahtlustuse juriidilise isikuna, meenutab arvamustoimetaja Vilja Kiisler.
Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees ja riigikogu liige Sven Mikser ütles, et kui tema oleks justiitsminister Kristen Michaliga praegu sarnases olukorras, siis ta vähemalt peataks oma volitused. Mikseri sõnul heidab Michali ametis jätkamine varju kogu uurimisele.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.