Fund Ehitus võitis hiljuti Tallinna vangla kinnistu konkursi, kus nende ettevõte oli üllatuslikult ainus pakkuja, kuid see siiski ei löönud juhte verest välja. “Ju siis konkurendid hindasid riske ja võimalusi meist erinevalt,” tunnistas ettevõtte juht Reigo Marosov.
Fund Ehituse juhtidele tundub Tallinna vangla kinnistu endiselt perspektiivikas arendus. “Võib-olla ongi meie roll leida väärtust seal, kus teised seda esmapilgul ei näe,” ütles Marosov saates “Eetris on ehitusuudised”, et nad suudavad muuta selle hüljatud krundi väärtuslikuks linnaosaks.
Usku selleks annab varasem edulugu Kopli liinide arendamisel, kus Fund Ehitus oli samuti ainus pakkuja, kuid tänu räämas piirkonna kiirele arengule hakkavad nüüd sellest rajoonist huvituma ka teised arendajad.
“Võib-olla ongi meie võimalus aidata kaotada Tallinna kaardilt musti laike – tuua suletud piirkonnad tagasi linnaelanikele ja kogukondadele, luues neisse kvaliteetset avalikku ruumi ja elukeskkonda,” jagab Marosov ettevõtte visiooni, kuidas muuta hüljatud piirkond väärtuslikuks linnaosaks.
Saates keskendutakse ka ehitusturu üldisele olukorrale, sealhulgas hinnatõusudele, tööjõupuudusele ning uutele suundumustele nagu ringmajandus ja alliansshanked. Marosov avaldas, et näeb avaliku sektori hangetel väga tihedat konkurentsi ja suurt hinnasurvet. “Samas näeme sageli, et madalaima hinnaga pakkumised võivad tähendada tarbetuid riske, mis lõpptulemusena võivad teha projektile hoopis kahju,” rääkis Marosov.
Kuulajad saavad ka teada, milliseid väljakutseid toob kaasa ajalooliste hoonete renoveerimine võrreldes uusehitistega ning miks noored peaksid kaaluma insenerierialale pühendumist. “Ehituses on eriline see, et sa näed oma töö vilju reaalses linnapildis – iga hoone, mille saad valmis, jääb maamärgina püsima ja kannab sinu panust põlvkondadeks edasi,” rõhutab Marosov ehitaja elukutse valikut.
Saatejuht ja foto autor: Teeli Remmelg
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.