Igal kaitseinvesteeringute keskuse ehitushankel osaleb tänaseks keskmiselt kümme pakkujat ning see arv on viimastel aastatel oluliselt kasvanud, selgub saatest.
Kaitseinvesteeringute keskuse taristuosakonna juhataja Kadi-Kai Kollo sõnul on käesoleval aastal keskuse eelarve ligi miljard eurot, millest taristuehitusse tuleb ligi 220 miljonit.
Ehituskontsernil Nordecon on ettevõtte inseneriehituse juhi Erkki Suuroru sõnul käesoleval aastal kaitsevaldkonna ehitushankeid töös 40-50 miljoni eest ning kui lisada tütarettevõtete tegemised, on summa veelgi suurem.
Kadi-Kai Kollo sõnul on konkurentsi suurenemine olnud riigi kaitseinvesteeringute keskuse põhifookuses. „Siis saab ka sõbralikumad hinnad ja iga euro eest rohkem riigikaitset.“
Kaitsevaldkonna ehitustegevusest kõnelevas saates tuleb jutuks see, kuidas riiklik kaitsevaldkond ja ehitussektor koostööd teevad ning lisaks ka riigisaladuse nõuetest säärastel hangetel: selgitame kui suur hulk isikuid peavad riigisaladuse nõutele vastama ja millised on taustakontrollid, mida läbitakse.
Lisaks räägime veel, kuidas rakendatakse sektoris Tartu riigikaitsemaja näitel uudset allians-hankemudelit, millised on viie aasta plaanid kaitsevaldkonna ehitusinvesteeringutes ning lühidalt ka sellest, kas ja kuidas on sektoris kokku puututud võimaliku idanaabri initsieeritud luuretegevusega. Saatejuht on Lauri Leet.
Fotol Bundeswehri sõdurid Baden-Württembergis Karlsruhes käesoleva aasta kevadel sõjaväebaasis harjutamas.
Foto: DPA/Scanpix.
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.