Mondo Ukraina projektijuht kriisikoldest: kel võimalus, see põgeneb
Ida-Ukrainas on kriisikolle olnud aastast 2014 ja selle ajaga on kohalikud elanikud ebastabiilsusega harjunud, ütles Mondo MTÜ Ukraina projektijuht Veronika Svištš. Siiski kel võimalus paremale elule pääseda, teeb seda.
Mondo MTÜ Ukraina projektijuhi Veronika Svištši sõnul on kohalikud aastate jooksul harjunud, et kriisikoldes käivad pommitamised. Pilt Donetskist, Ida-Ukrainas. Foto: Valentin Sprinchak
Svištš rääkis Äripäeva raadio kolmapäevases hommikuprogrammis, kuidas elavad praegu kohalikud ukrainlased kriisikoldes, kui Venemaa on oma vägesid Ida-Ukraina piiri lähedale viinud. Svištši sõnul on kohalikud aastate jooksul harjunud, et kriisikoldes käivad pommitamised ja tulistamised tõusude ja mõõnadega, mistõttu praegused konfliktiolukorrad Ida-Euroopas pole ukrainlaste jaoks midagi uut.
Valgevene hübriidrünnak ja Vene vägede koondumine Ukraina piiril on pannud küsimärgi alla Euraasia kaubavoogude jätkumise tavapärastes transiidikoridorides ning ennustab uut kaubandussõda Ida ja Lääne vahel.
Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi juhtimise dotsent ja Northumbria Ülikooli külalisteadur Katri-Liis Lepik rääkis, kuidas laiendada sotsiaalsete ettevõtete kasvuks vajalikke rahastamise võimalusi ning leida esimesed julged investorid nii eraisikute kui ka kohalike omavalitsuste seas.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”