On väga õige, et suunanäitajaks olevad välismaised suurfirmad, nagu Apple või H&M, on Venemaa ja Valgevene turult järsult lahkunud, kuid neis riikides toimetavate väiksemate ettevõtetega on lugu keerulisem, leidsid ajakirjanikud raadiosaates "Äripäev eetris".
- Eesti tarkvarafirmal Helmes on Valgevenes äri, mida ei suleta päevapealt, vaid tuuakse ettevõtte juhi Jaan Pillesaare (pildil) juttu mööda vaikselt riigist ära. Foto: Andres Haabu
Saates toodi näitena Eesti tarkvarafirma Helmes, kes on teatanud, et ei sulge oma Valgevene äri päevapealt, kuna see jätaks niigi raskel ajal sissetulekuta nende läänemeelsed töötajad, vaid viib oma tegevuse sellest riigist välja tasakesi. Helmese juht Jaan Pillesaar on märkinud, et Valgevenes elab väga palju inimesi, kes toetavad kogu südamest Ukrainat ja demokraatiat, ning nendegi töötajad riskisid 2020. aastal punavalges revolutsioonis demokraatlike väärtuste eest seistes oma eluga. Ühtlasi rõhutas Pillesaar, et Helmesel pole ühtegi Valgevene ega Venemaa klienti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.