Pea isesõitvad autod on juba täna meie tänavatel ning 5G pioneerriigis Lõuna-Koreas toimunud kiirete arengute tõttu võib ennustada, et enim võimalusi pakub kiire andmeedastus lähiajal transpordisektorile, rääkis Telia tehnoloogiajuht Andre Visse saates „Tehnoloogiakompass“.
- Saates tuleb juttu ka sellest, kust tekkisid eelarvamused 5G tehnoloogia kahjulikkusest inimestele. Foto: Panthermedia/Scanpix
Räägime saates 5G praktilistest võimalustest, paljuräägitud sageduslubade jagamisest ja sellest, mida täna ning tulevikus 5G abil teha on võimalik.
Külalised räägivad huvitavatest 5G abil töötavatest lahendustest meil ja võõrsil, tutvustavad enda tulevikuvisiooni, millest ei puudu ka isesõitvad autod, ning jagavad vaadet sellest, millistes valdkondades on lähiaastatel oodata suurt arengut.
Külas on Telia tehnoloogiajuht Andre Visse ja Ericsson Eesti juhatuse liige Erki Kõiv. Saadet juhib Gregor Alaküla.
Kuula "Tehnoloogiakompassi" siit:
5G leiab lähitulevikus enim kasutust transpordisektoris
Seotud lood
5G sagedusalade jaotamise venimine pole mitte telekomifirmade äriarenduslik probleem, vaid terve Eesti järgmise tehnoloogilise arenguetapi takerdumine, kirjutab Telia tehnoloogiajuht Andre Visse.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.