Tõusvad hinnad on pannud ehitajaid ja hankijaid otsima kompromisse, kuidas objekt ikkagi valmis ehitada. Mõlemal poolel tuleb arvestada väikese miinusega, kuid levinumateks kokkulepeteks on ehitusmahu vähendamine ja tähtaegade pikendamine, rääkis Triniti vandeadvokaat Virge Murak saates "Triniti eetris".
- Kui tervet tehet ei jõua, siis tee pool – nõnda ütles "Kevades" õpetaja Laur ja see näib kehtivat ka praegu ehitusturul. Levinud kompromissiks on lahendus, kus ehitatakse valmis näiteks peatänav, kuid kõrvaltänavad jäetakse ehitamata, rääkis Triniti vandeadvokaat Virge Murak. Foto: Liis Treimann
Räägime saates lepingutest ja nende muutmisest, sest tõusvad hinnad on pannud ettevõtjaid ja teenusepakkujaid otsima võimalusi, kuidas lepinguid muuta või lõpetada.
Saatekülalised toovad nende töölaualt läbi käinud näiteid lepingutega seotud muredest ehitus- ja riigihanke valdkonadest. Samuti annavad saatekülalised nõu, millal üldse mõelda lepingu muutmisele või lõpetamisele ja mida uutest lepingutest kindlasti unustada ei tohiks.
Stuudios on Triniti vandeadvokaadid Virge Murak ja Sandor Elias. Saadet juhib Gregor Alaküla.
Hankijad pikendavad hinnatõusu tõttu tähtaegu ja vähendavad mahte
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti tööportaale külastati 2024. aastal enam kui 35 miljonit korda. Pooled külastustest tehti CVKeskus.ee tööportaali, millele järgnesid Töötukassa (20% külastustest) ja CV-Online (16% külastustest), näitab veebianalüütika ettevõtte Similarweb värske statistika.