Eestis on küll õpetajatest suur puudus ja isegi ettevõtjad võiksid mõelda pedagoogiametile, kuid tuleb arvestada, et õpetamine on keeruline töö ja päris igaüks ei sobi kooli, rääkis Mainori juht Kadi Pärnits.
“Kui kooli satuvad juhuslikud inimesed, siis see naeruvääristab haridust. Juhuslikke inimesi võetakse seal, kus õpetajate leidmine on keeruline. See teeb hariduse veel ebaühtlasemaks, kui ta on täna,” hoiatas Pärnits Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Õpetajad, päästjad, politseinikud – nende palk tõuseb kõige tempokamalt
Haridusvaldkonnas tõuseb praeguse eelarvekokkuleppe järgi kooliõpetaja keskmine palk üle 2000 euro. Töötasu kerkib veel ka päästjatel ja politseinikutel. Hüppelise palgatõusu abil loodavad nende ametite eest vastutavad ministrid näha paremaid tulemusi.
Eesti haridusmaastik pole sugugi nii ühtlane, kui oleme harjunud arvama, ning kui lasta Eesti hariduse probleemidel eskaleeruda, siis oleme tõesti varsti vaimupimeduses. Seejuures peaksid ettevõtjad üha enam kaasa rääkima ja panustama, kirjutab Swedbanki juhatuse liige ja Noored Kooli nõukogu esimees Tarmo Ulla.
Angela Kase on ettevõtlik naine. Palgavaeste õpetajate paljulapselisesse perre sündinuna tuli tal endal varakult Saksamaale tööle ja õppima minna. Tast sai ehitusteaduste magister ja firmaomanik. Ta läbis õigusteaduste magistri ja on täna vandeadvokaat. Seda kolme lapse ning vähihaigusega võitlemise kõrvalt.
USA suurim investeerimispank Goldman Sachs ning Šveitsi suurim pank UBS tõstsid järjekordselt kulla hinna prognoose, sest keskpankade nõudlus saab olema oodatust veelgi suurem ning aina rohkem investoreid otsib kaitset majanduslanguse ja geopoliitiliste riskide eest.