Keskmine börsihind on olnud umbes 300 euro juures megavatt-tunni kohta. Kes liita-lahutada oskab, näeb, et see tasub väga kiirelt ära, rääkisid päikesepaneelide pakkuja Nord Solar spetsialistid Äripäeva raadios.
- Järjekorrad päikesepaneelidele võivad osade tarneraskustes vaevlevate pakkujate juures küündida poole aastani. Foto: Andras Kralla
"Eraklientidel on päikesepaneelide tasuvusaeg hetkel viis-kuus aastat. Tööstusettevõtetel, kes toodetud voolu ise ära tarbivad, neil on see kuskil kolm aastat. Kõik loomulikult sõltub pargi suurusest ja enda toodetud voolu tarbimisest," ütles saates "Eramaja ehitus" Nord Solari müügijuht Ülo-Sverre Seppa.
Saates räägime sellest, millega arvestada päikesepaneelide abil ise energiatootjaks hakkamisel. Lisaks tuleb jutuks, mis eristab erinevaid pakkujaid turul ja millise eelise annab kõikide päikeseenergia tootmiseks vajalike osade valmimine ühes tehases.
Tutvustame ka Nord Solari garantiisüsteemi, millega makstakse kinni vahe lubatud ja puudujääva tootluse vahel. Kuidas lubatud tootlus kujuneb, sellest juba lähemalt saates.
Saates "Eramaja ehitus" on külas on Nord Solari müügijuht Ülo-Sverre Seppa ja elektriinsener Martin Porman. Saadet juhib Mai Kroonmäe.
Tootlusgarantiid pakkuv Nord Solar loob päikeseparkidest digikaksikud
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eestis, Lätis, Leedus ja Rumeenias tegutsev Nord Solar on päikeseenergiajaamade terviklahendusi pakkuva Hollandi firma Autarco usaldusgarantiiga partner. Hollandlaste Autarco on ainus päikeseenergiasüsteemide tootja maailmas, mis pakub oma firmas PV-süsteemi kogu ahelat.
Päikesepaneelid leiavad aina enam kasutust ka korteriühistute katustel ja seintel. Korteriühistute renoveerimislaenuga seoses on aga üles kerkinud mitmeid küsimusi ja müüte, millele aitas SEB panga blogis vastata 17 aastat päikeseenergia valdkonnas tegutsenud Tallinna tehnikaülikooli teadur Taavi Raadik.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.