Praeguses keerulises olukorras, kus arvamused ja kahtlused on seinast seina, ei usu Domus Kinnisvara Vahenduse juhatuse liige Ingvar Allekand, et arendusturul tullakse välja uute projektidega.
- Vasakult Domus Kinnisvara Vahenduse OÜ juhatuse liige Ingvar Allekand, KPMG Baltics partner ja vandeaudiitor Helen Veetamm ja Uus Maa OÜ juhatuse esimees Jaanus Laugus. Foto: Äripäev
„Isegi need, mis olid juba peaaegu lansseerimisvalmis, kus koppa maasse ei oldud löödud, need pannakse lihtsalt seisma, täiesti tuimalt,“ ütles ta. Seetõttu oleme tema hinnangul tuleva aasta teisel poolel olukorras, mil ostjate valik muutub ahtamaks.
Uus Maa kinnisvarabüroo juhatuse liikme Jaanus Lauguse sõnul on ettevõtte käive ja tehingute arv aasta viimases kvartalis langenud 25%. Septembri keskel toimunud languse põhjusteks peab Laugus euribori tõusu, energiahindasid ja talve tulekut, mis pani ostjaid mõtlema.
Sel korral tuleb saates juttu kinnisvarabüroodest ja -sektorist. Kuulete, kuidas möödus kinnisvarasektoris eelmine ning tänavune aasta, milline paistab lähitulevik, milline on turu sentiment, milline on olukord uusarenduste ja järelturul ning paljustki muust.
Külas on kinnisvarabüroo Uus Maa OÜ juhatuse esimees Jaanus Laugus, Domus Kinnisvara Vahenduse OÜ juhatuse liige Ingvar Allekand ja KPMG Baltics partner ja vandeaudiitor Helen Veetamm. Saadet juhib Anete Hela Pulk.
Domus kinnisvarabüroo: uued projektid pannakse tuimalt seisma
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui tehingute arv on langenud kümme protsenti, siis huvi kinnisvara vastu on langenud veel rohkem, rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman.
LHV analüütikud on värskete tulemuste põhjal andnud Balti analüüside raportitega ostusoovitusi mitmele kinnisvara- ja ehitussektori ettevõttele, kus nähakse suuremat tõusuruumi ja potentsiaali, kui turg seni hinnanud on.
Vahel võib olla ka arendaja huvi näidata kortermaja energiatõhususe arvutust paremana, kui ta seda tegelikkuses on, tõdes Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusinstituudi juhtivlektor Anti Hamburg.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”