"Edukate naiste" saates räägivad tippjuhid, ettevõtjad ja poliitikud, kuidas neid on sunnitud emalikumalt käituma ja viisakamalt riietuma. Kuigi üha kinnitatakse, et klaaslage pole olemas, ei vasta see siiski tõele.
- Edukad naised rääkisid sel aastal Äripäeva raadios, et stereotüübid pole kuhugile kadunud. Foto: Andras Kralla/Raul Mee/Maria Vie
"See ongi see klaaslae koht, kus sul nagu poleks midagi ees, aga siis avastad, et ikkagi on," võttis tippjuht Kai Realo kokku.
Niisamuti jagas poliitik Yana Toom, et ka temale on tehtud märkus, sest ta ei vasta ootustele. "Naispoliitik peab olema kallilt riides, lõhnama kalli lõhnaõli järele, tulema natuke hiljem ja enne ürituse lõppu ära minema, sest tal on alati kiire. See on mulje, mida pead jätma," ütles Toom.
Edukad naised heitlevad klaaslaega: mulle öeldi, et käitun ja riietun valesti
Aasta viimasesse “Edukate naiste” saatesse on koondatud kõige säravamad mõtted ja ausamad pihtimused, mis tänavu on eetris kõlanud. Lisaks naisi saatvatele stereotüüpidele räägivad vägivaldsest lapsepõlvest, abikaasa leinast ja juhti valdavast üksindustundest tippjuhid Kai Realo ja Piret Mürk-Dubout, tippmodell Karmen Pedaru, kirjanik Leelo Tungal, koolitaja Epp Kärsin, ettevõtjad Kristel Kruustük ja Kriss Soonik-Käärmann, poliitikud Yana Toom ja Viktoria Ladõnskaja-Kubits.
Kõiki sel aastal eetris olnud saateid saab järelkuulata
siit.
Seotud lood
Olen suuri summasid tuulde visanud: maksnud paljude inimeste eest, teinud trippe jahtide ja privaatlennukitega, meenutas Eesti üks enim teeniv supermodell Karmen Pedaru Äripäeva raadiosaates "Edukad naised".
"Ma pole Eestis sellest rääkinud, aga mulle pakuti kunagi Šveitsis väga head stipendiumit. Nali peitub selles, et keeldusin," meenutas kunstnik Ene-Liis Semper Äripäeva raadiosaates "Edukad naised".
Ettevõtjana satud tihti olukorda, kus sul pole enam tagasiteed ja pead üksinda langetama ebameeldivaid otsuseid, rääkis pesudisainer ja -tootja Kriss Soonik-Käärmann Äripäeva raadiosaates "Edukad naised".
Tippjuhtidel pole sageli oma kolleegidelt võimalik nõu saada, mistõttu võivad nad iseenda vigade suhtes pimedaks muutuda, rääkis Tallink Grupi juhatuse liige Piret Mürk-Dubout Äripäeva raadiosaates "Edukad naised".
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.