Iduettevõtetest rääkides kuuleb konsolideerimistest pigem harva, kuid hea tehnoloogia välja töötanud ja tugev ettevõte võib lähiajal uue kodu leida mõnes suuremas kontsernis, ennustas Triniti advokaadibüroo partner Ergo Blumfeldt trende alanud aastaks.
- Alanud aastal võib paljude iduettevõtjate jaoks muutuda aktuaalseks firmast väljumine. Foto: Panthermedia/Scanpix
Blumfeldti hinnangul on omandamiseks atraktiivsed ettevõtted, mis tegelevad masinõppe või energia kokkuhoiuga. “Kui ettevõte on leidnud ühiskonnas populaarse ja vajaliku niši, siis eduks hea alus loodud”, rääkis Blumfeldt ning prognoosis, et asutajate firmast väljumisi ehk exit’eid saab alanud aastal start-up valdkonnas olema rohkem.
Milliseid ühinemiste ja omandamiste ning rahakaasamiste trende võib alanud aastal veel oodata ja kuidas on turuaktiivsus aastaga muutunud, rääkisid saates Triniti adovokaadibüroo partner Ergo Blumfeldt ja tehingutiimi juht Siim Maripuu.
Lisaks avaldasid eksperdid, milliste sektorite ettevõtted on praegu atraktiivsed ostmiseks ja millised mitte.
Alanud aasta toob tehinguturule rohkem Eesti kapitali ja firmasiseseid rahakaasamisi
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänavu on ettevõtete omandamiste ja ülevõtmiste turul varasemast vähem tehinguid ning domineerib kohalik kapital, ennustasid vandeadvokaadid saates “Triniti eetris”.
Täpselt aasta eest oli tehinguturg väga aktiivne, kuid nüüd ilmestab olukorda majanduslanguse ootus ja tehingute arvu vähenemine koroona-aasta tasemele, rääkis Ellex Raidla partner ja tehingute valdkonna juht Risto Vahimets.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.